Kad pogledate ovog čovjeka koji čeka smrt na tračnicama svašta vam prođe kroz glavu. Pitate se što li ga je natjeralo da tako nešto učini.
Pogledajte ga kako je smiren. Lijepo je sparkirao svoj automobil na tračnice, stao kraj automobila i čeka jureći vlak. Kad ga je vlakovođa ugledao počeo je jako trubiti ne bi li se ovaj maknuo sa tračnice. Ali, ovog čovjeka to upozorenje nije nešto uzbudilo. Vlak velikih brzina obično vozi preko minimalno 200 km/h na moderniziranim prugama, pa čak i 350 km/h na posebno građenoj pruzi prilagođenoj velikim brzinama u redovitom linijskom prometu. Ali, kad se vlak približio ovom čovjeku na pruzi, dogodilo se nešto neočekivano. Svi smo pomislili sad je gotov, nema mu više spasa, ali u jednom trenutku čovjek je sa rukama maknuo sliku vlaka sa stračnicama jer je to bila samo postavljena iluzija.
Izgledala je nevjerojatno stvarno, nikad ne bi posumnjeli u stvarnost da se ovo nije dogodilo. Na ovoj ilslici jedini stvarni predmet bio je parkirani crni automobil. Kad je maknuo sliku vlaka pojavila se kuća sa dvorištem u koju je ovaj čovjek ušao kao da se ništa nije dogodilo. Tko bi rekao da nešto takvo postoji. Baš nas je dobro prevario što se tiče onog vlaka od maloprije. Uspio nas je zavarati ovom optičkom varkom i realističnim crtežima kojima je postigao to, da uopće ne posumnjamo u njega. Svaka čast ovome umjetniku, vrlo kreativno je osmislio ovu optičku varku.
“Sreća se sastoji od izbjegnutih nesreća. Nesreća nikad ne dolazi sama.” Zato uvijek budite na oprezu, jer nikad ne znate što vam se može dogoditi.


Comments